Меню сайту

Події та досягнення

Корисна інформація

Друзі сайту

Статистика

Сокальська бібліотека :: 04.12.2020
 

~1~

РОМАН ШВЕД: «Щодня від ковіду помирають пацієнти, яких 5-10 днів лікують вдома…»

Коронавірусна статистика невтішна: щодня у Сокальській лікарні фіксують по 1-2 смертельні випадки хворих чи з підозрою на covid-19. Лише за вихідні, 22 та 23 листопада, у районній лікарні померло 4 пацієнти - повідомив #Вісник головний лікар КП «Сокальська районна лікарня»  Роман Швед.
�� -  Невтішна статистика не від того, що в нас щось не так, або робота не так поставлена. До нас привозять вкрай важких пацієнтів, які лікувалися вдома 5-10 днів і без результату. Натомість втратили час і привозять до нас, коли сатурація (тобто насиченість киснем крові) майже на нулю, 50, 60, 70 - це дуже критично. Вивести пацієнта з такого стану вкрай складно. По-друге, привозять пацієнтів похилого віку, які мають багато хронічних супутніх захворювань. Через це складається така ситуація.
До цього часу у нас була проблема із постачанням кисню, бо сам кисень був у достатній кількості, а от подати його до пацієнта при цій системі, що в нас є, було надзвичайно складно. Проводилась модернізація цієї системи не за проектом, через те й виникали складнощі з постачанням кисню. Зараз ми отримали кисневу станцію, це рідкий кисень. Нині подача кисню набагато покращилася. Пацієнти отримують кисень на 100%, як потребують їхні апарати. Киснева станція подає кисень для усіх кисневозалежних пацієнтів у лікарні. Люди отримують якісну послугу, до сьогодні з подачею кисню була проблема. Наприклад, як тільки ми збільшували його подачу, редуктор замерзав. Зараз це питання знято. Хворі отримують кисень в достатній кількості. І така проблема не лише в нас, але й в області та у нашій галузі загалом.
�� -  Чи завершено роботи в інфекційному відділенні, яке готували для прийому хворих на ковід?
�� -  Роботи ще не завершилися, закінчуємо проект з подачі кисню. Вважаю, до кінця року мали б зробити.
�� -  Яка ситуація із генераторами у лікарні?
�� -  Генератор є один, він автоматично вмикається, коли в електромережі зникає напруга. Працює надійно багато років на реанімаційно-операційне відділення, де фактично є великий ризик для таких пацієнтів, які лежать під апаратом ШВЛ. Апарат працює від електроенергії, якщо вона зникає, ШВЛ зупиняється, і припиняється подача кисню. Тоді кисень качають в ручному режимі, а це дуже складно, і, звичайно, пацієнт у достатній кількості не отримує кисню. Це може зашкодити пацієнту. Зараз думаємо, як встановити генератор в інфекційне відділення. Його необхідно купити.

Нео Радіо