Меню сайту

Події та досягнення

Корисна інформація

Друзі сайту

Статистика

Сокальська бібліотека :: 19.10.2020
 

 

Головний лікар Сокальської ЦРЛ про рояви COVID-19 чи підозри на нього

Часто мені задають питання, щодо проявів COVID-19 чи підозри на нього.
У випадку, коли вірус попадає в організм, він проходить три основні стадії. На який термін (в днях) припаде той чи інший період, залежить від Вашого імунітету, генетичної схильності до тромбозів, супутньої патології (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма, варикоз, новоутворення і т.д), деякі вчені заговорили, що навіть від групи крові.
Перша стадія вірусемії - період, коли вірус проникає в організм. В сердньму ця фаза триває від 5 до 10 днів.
В цей період піднімається температура, відбувається набряк слизової носа (втрата смаку та запахів), збільшуються підщелепні чи шийні лімфатичні вузли, з’являється дуже сильна головна біль, відраза до їжі, тошнота, блювота,пронос (все індивідуально).
В цей період вистачає загального аналізу крові, який вказує на прояв вірусу (нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія,тобто зниження показників; д-димери на початковій стадії не зміненні чи помірно).
Далі, в цей період приєднується бактеріальна флора, часто це буває з 4-10 дня від початку хвороби.
В загальному аналізі крові підвищуються лейкоцити, ШОЕ.
З 7-го захворювання можна зробити тести на підтвердження вірусу COVID-19.
Якщо імунітет достатній, ковід зупиняйтеся на першій фазі.
Друга - легенева фаза. Починається, як правило, з 10-го дня від початку захворювання (хоча, це також дуже індивідуально. Все залежить від імунної системи та супутніх патологій).
В цей період може з’явитися гіпоксія (нехватка кисню). В цей час дуже важливим є проведення контролю сатурації пульсоксиметром (норма 98-100%).
З’являються патологічні зміни на рентгені та КТ. Може розвинутись гострий респіраторний дистрес-синдром.
Третя фаза - фаза надмірного запалення (відповідь людини на запалення). Третій фазі характерний прояв цитокінового шторму. В цей період  значно збільшується смертність від тромбозу (інфаркт легені, серця, інсульт і т.д).
В лабораторних аналізах з’являється високий приріст д-димера (ризик тромбозу судин), прокальцитоніну (приєднується вторинна інфекція), С-реактивного білка (реакція на запалення), інтерлейкіну 6 (прояв цитокінового шторму), ЛДГ і т.д.
Окрім COVID-19, існують ще інші захворювання - вони нікуди не зникли, тому консультуйтесь зі своїм сімейним лікарем.
І ще одне- пам‘ятайте про медиків! Ваша підтримка зараз їм дуже потрібна, вони також люди...

Роман Швед