Меню сайту

Події та досягнення

Корисна інформація

Друзі сайту

Статистика

Сокальська бібліотека :: 21.04.2020
 

Інформація про інфікування вагітних на COVID-19

Останнім часом часто постає питання щодо інфікування вагітних на COVID-19. Я, в свою чергу, вивчаю та аналізую праці досвіду світових інфекціоністів та вірусологів. Так, в загальній статистиці захворювання на COVID-19 все частіше фіксуються випадки інфікування вагітних. Вагітних жінок також слід вважати групою ризику, оскільки в період виношування дитини жінкам притаманне послаблення імунітету, що робить їх вразливими до інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.
Вагітним жінкам потрібно більш ретельно стежити за своїм здоров’ям:
��вживати правильну здорову їжу;
��забезпечити здоровий сон;
��дотримуватись правил гігієни;
��мати помірні фізичні навантаження;
��провітрювати приміщення;
��не виходити без вагомої причини на вулицю.
Вагітність підвищує ризик несприятливих акушерських та неонатальних наслідків для більшості респіраторних вірусних інфекцій. Фізіологічні та імунологічні зміни, характерні для нормальної вагітності, можуть мати системні наслідки, здатні підвищувати ризик розвитку ускладнень від інфекційних захворювань. Зміни в серцево-судинній і дихальній системах, у тому числі підвищення частоти серцевих скорочень, ударного об’єму, споживання кисню і зниження обсягу легень, а також розвиток імуно­адаптації, яка дозволяє організму матері переносити антигенвідмінний плід, підвищують ризик тяжкого респіраторного захворювання у вагітних. Дані, отримані в результаті численних досліджень, продемонстрували підвищений ризик материнської захворюваності та смертності порівняно з невагітними жінками. Підвищення ризику подіб­них захворювань серед вагітних встановлено в дослідженнях двох коронавірусних інфекцій — SARS, MERS.
Вагітна жінка відповідає за своє здоров’я та здоров`я майбутньої дитини, тому зараз, як ніколи, вагітні мають дбати про себе.

Залишайтеся вдома і бережіть себе!

Роман Швед
головний лікар Сокальської ЦРЛ