Меню сайту

Події та досягнення

Корисна інформація

Друзі сайту

Статистика

Сокальська бібліотека :: 30.01.2020
 

 • Медицина Сокальщини готується до другого етапу реформи, який стартує 1 квітня 2020 року
 • Медицина Сокальщини готується до другого етапу реформи, який стартує 1 квітня 2020 року

  Медицина Сокальщини готується до другого етапу реформи, який стартує 1 квітня 2020 року

  Медицина Сокальщини готується до другого етапу реформи, який стартує вже 1 квітня 2020-го року. Для цього потрібно виконати низку вимог: оснастити медзаклади комп’ютерами, осучаснити обладнання, щоб жителі району могли отримати якісні послуги та підключити лікарню до медичної інформаційної системи. Про це йшлось в ході наради, яку проводив голова Сокальської районної ради Микола Пасько. В засіданні також взяли участь заступник голови райради Василь Бойко, керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська, начальник фінуправління Галина Леонова, депутат районної ради Ігор Макачка, головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед, його заступник з медичної частини Марія Кріль, працівники районної медустанови.

  В ході розмови йшлось про підготовку Сокальської центральної районної лікарні до роботи у нових умовах з 1 квітня 2020 року. В районній скарбниці вже передбачено 200 тис. грн.. для медичної установи для придбання комп’ютерів. До речі, при прийнятті районного бюджетну на 2020 рік, охорона здоров’я – єдина галузь, яка отримала рядок: “капітальні видатки”. Але цього є не достатньо, щоб виконати всі вимоги для підписання угоди із Національною службою здоров’я України. Присутні розглянули можливість придбання за кошти районного бюджету необхідного медичного обладнання та оргтехніки.

  Окремо, учасники наради обговорили питання забезпечення інсуліном жителів Сокальського району, хворих на цукровий діабет. Останні роки держава покриває частину потреби в таких ліках з державного бюджету. Аби виправити ситуацію, з районного бюджету виділяються додаткові кошти, щоб хворі не залишились без життєво необхідних препаратів.  Микола Пасько дав доручення головному лікарю Роману Шведу підготувати інформацію, яка в районі є потреба в інсуліні та інших безкоштовних медикаментах.

  Окрім того, очільник райради повідомив, що до нього звернулись жителі Сокальщини  із скаргами про незабезпеченість інвалідів безкоштовними технічними засобами (памперсами). Люди посилаються на постанову КМУ №1301 від 03.12.2009 року, в якій прописано механізм безоплатного надання особам із особливими потребами технічних та інших засобів. Микола Пасько також доручив  керівництву лікарні вивчити це питання та потребу в таких пільгах для неповносправних громадян.

  Сокальська районна рада