Меню сайту

Події та досягнення

Корисна інформація

Друзі сайту

Статистика

Сокальська бібліотека :: 21.05.2019
 

 • У Сокальській ЦРЛ посвятили нових медсестер
 • У Сокальській ЦРЛ посвятили нових медсестер

  У Сокальській ЦРЛ посвятили нових медсестер

  Днями своє професійне свято відзначили медсестри Сокальщини. Для них в межах відзначення Всесвітнього дня медичної сестри у Сокальській центральній районній лікарні влаштували свято й урочисту церемонію. Такі святкування вже стали доброю традицією для районної лікарні і щороку вони проходять по-особливому святково й радісно.

  Урочистості проходили вони в актовому залі лікарні. Серед гостей – духовенство, медичний персонал та їхні сім’ї. Cестринська справа – одна із найважливіших частин загальної медичної практики – без належного догляду за хворими рівень їхнього зцілення опинився б на вкрай низькому рівні. Саме тому так важливо віддячувати і вшановувати тих, хто після закінчення медичних училищ, коледжів влився у величезну родину медиків, – переконаний головний лікар району Роман Швед. Сьогодні в медичній галузі Сокальщини трудяться 549 медичних працівників, які не зважаючи на економічні негаразди виконують свій професійний обов’язок: рятують людям життя. Віддати шану тим, хто відійшов у вічність – нинішні медики вважають особливо важливим, тож, саме з цього розпочали захід – хвилиною мовчання вшанували Ганну Назарук, Ларису Ващук, Катерину Романюк, Любов Шостак та Марія Павлик.

  Далі слово мовив головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед. Він не переставав дякувати медсестрам, санітаркам за їхню працю, кілька разів наголошував як сильно вони всі – лікарі й керівництво лікарні – надіються на медсестер, на їхню допомогу і підтримку: лише всі разом можуть створити справжню команду, яка не лише рятуватиме хворих, а й працюватиме на імідж медичного закладу.  Це пов’язано і з медичною реформою, над якою працюють – пояснює Роман Швед, говорить і про проблеми – заробітні плати, які прямопропорційно залежать від якісної роботи.За словами головного лікаря, зараз, як ніколи, їм потрібно працювати якомога інтенсивніше, як первинній, так і вторинній ланкам. Сокальська лікарня збудована на 100-110 тис. населення, зараз орієнтовно обслуговується 78 тис. населення, тому тепер важливо здобути авторитет ще у 30-40 тис. людей, аби утримати персонал.Але, попри все, головне бажання лікаря – задоволений пацієнт – для них і працюють:.

  Всесвітній день медичної сестри відзначається 12 травня із 70-х років, хоча фактично святу вже більше як сто років. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер. Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл. Тож, Всесвітній день медичних сестер відзначається саме в її честь, в день її народження – 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра – це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. Наказ про святкування професійного свята зачитала головна медсестра Катерина Сивак.

  Нагородили за сумлінну працю й висловили подяки багатьом медсестрам, грамоти вручав головний лікар Роман Швед. А, за словами Катерини Сивак вже 17 травня у Департаменті охорони здоров’я ЛОДА також пройдіть подібні урочистості, де нагородять грамотою одну медсестру від Сокальщини старшу медичну сестру неврологічного відділення СЦРЛ Марію Поліху. Його проводить Головної управи Львівської обласної Асоціації медичних сестер. Проте чи не головним ритуалом задля якого зібрались стала посвята в професію медсестри 5 нових працівниць: медсестра інфекційного відділення Мирослава Герус, медична сестра наркологічного відділу Катерина Семенчук, медсестра травматологічного відділу Юліана Динюк, сестра фізіотерапевтичного відділення Наталія Городельська і сестра інформаційно-аналітичного відділу Марія Перегінець. Вона і зачитала текст клятви основоположниці сестринської справи англійської медсестри Флоренс Найтінгейл.

  Благословив молодих спеціалістів на добру роботу медичний капелан лікарні отець Павло Пащук. Після – мовив слово – привітав усіх зі святом, наголосив  і розповів про мироносиці ,яких уособлює з медсестрами.

  Заступник головного лікаря СЦРЛ Марія Кріль розповідає, що пам’ятає часи, коли посвячували не 5 медсестер, а 20, але попри все тішиться, що у районну лікарню приходять працювати лише за покликанням, а не примусу. Інженер з охорони праці СЦРЛ Надія Гайоха, яка ознайомила присутніх з результатом перевірки стану охорони праці у відділеннях рай лікарні, адже напередодні відзначали ще й міжнародний день охорони праці.

  Кращі відділення відзначили грошовими преміями профспілки медичних працівників, які старшим медсестрам вручив голова профспілки медичних працівників Сокальського району Андрій Наконечний. Після святкувань нова медсестра Марія Перегінець стверджує, що пішла працювати медичною сестрою справді за покликанням, працює лише 2 місяці.

  Після урочистої частини нагороджень і вітань винуватців свята чекали ще й привітання вихованців Сокальського БДЮТу які підготували для них насичену концертну програму з танців та віршів.

  радіо Сокаль